IZVĒLNE

SAŠĶIDRINĀTĀ DABASGĀZE NODROŠINA TRANSPORTA UN RŪPNIECĪBAS DARBĪBU

Priekšrocības sašķidrinātajai dabasgāzei

Sašķidrinātā dabasgāze (liquefied natural gas, LNG) tiek radīta, parasto dabasgāzi atdzesējot līdz -162°C.

Kad dabasgāze sašķidrināta, tā aizņem vien 1/600 daļu no vietas, kas tai nepieciešama gāzveida stāvoklī, turklāt pirms sašķidrināšanas gāze tiek atbrīvota no korozīvajām sastāvdaļām, kā rezultātā sašķidrinātā dabasgāze ir tīrāka par parasto dabasgāzi.

Dabasgāzes sašķidrināšana to padara arī ērti un ekonomiski izdevīgi transportējamu un uzglabājamu. Sašķidrinātu dabasgāzi iespējams piegādāt arī teritorijās, kurās nav gāzes cauruļvadu.

Ņemot vērā Eiropas Savienības dalībvalstu noteiktās prasības sašķidrinātās dabasgāzes degvielas uzpildes infrastruktūrai, ir ļoti liela iespēja, ka tieši sašķidrināta dabasgāze kļūs par starptautiski izplatītu degvielas veidu. Līdz 2025. gadam uzstādīts mērķis ES galveno autoceļu tīklu noklāt ar sašķidrinātās dabasgāzes degvielas uzpildes stacijām ik pēc vismaz 400 kilometriem.

Sašķidrinātā dabasgāze jūras transporta nozarē

Līdz ar 2015. gadu sēra saturs kuģu degvielā nedrīkst pārsniegt 0.1 procentu. Lai šī prasība tiktu ievērota, kuģu operatoriem pastāv trīs iespējas – izmantot degvielu ar zemu sēra saturu, uzstādīt attīrīšanas iekārtas vai pāriet uz sašķidrināto dabasgāzi.

Sašķidrināta dabasgāze nodrošina gan vides, gan ekonomiskus ieguvumus, jo tā atbilst vides aizsardzības prasībām, tajā pašā laikā ļaujot Jums ietaupīt naudu. Turklāt Eiropas Savienība ir pieņēmusi rīcības plānu līdz 2025. gadam izstrādāt sašķidrinātās dabasgāzes degvielas uzpildes tīklu.

EG Energija mātes uzņēmums ir pirmais Baltijas reģionā, kas piedāvā uzticamus sašķidrinātās dabasgāzes risinājumus jebkurai ieinteresētajai ostai. Mūsu pieredze, apkalpojot Tallink Megastar, ir palīdzējusi pilnveidot piegādes, loģistikas un tehnoloģiskos procesus.

Noskatieties video, kā tiek uzpildīts Tallink Megastar kuģis.

Klientu atbalsts (P.-Pk. 9.00-17.00)

6880 6680